Kwietniki z drewna

kwietniki drewniane

Pomysł na zastosowanie

Przydomowy ogród to szczególne dla nas miejsce, w którym możemy żyć zgodnie z naturą. Praca w ogrodzie oraz tworzenie pięknych kompozycji z roślin pomaga nam się odprężyć i ukoić wszystkie nerwy. Aby stworzyć miły zakątek powinniśmy zadbać o meble ogrodowe, sprzęt, a co najważniejsze o rośliny.

Rośliny to podstawowy element ogrodu, dlatego trzeba im stworzyć odpowiednie warunki do wzrostu oraz wynieść je na piedestał. Dlatego wszystkim, którzy chcą podkreślić piękno poszczególnych gatunków roślin, zapraszamy do naszego sklepu, gdzie oferujemy przepiękne donice drewniane. — te niepozorne dla oka drewniane skrzynki, komponują się z niemal każda rośliną w ogrodzie.

Dlatego pytamy, czy można wymarzyć sobie bardziej korzystne towarzystwo dla naszych roślin niż drewniana donica czy kwietnik? Oczywiście, że nie. Drewno wykorzystywane do produkcji donic, jest surowcem naturalnym, który charakteryzuje się subtelnością jak i niezwykłą odpornością na warunki zewnętrzne. Jasna struktura drewna, pokryta nieregularnymi słojami, w pełni współgra z otaczającą zielenią.

Mimo, iż donice ogrodowe są wystawione na nieustanny kontakt z uciążliwymi czynnikami, które mogą negatywnie wpłynąć na ich strukturę, to jednak drewno idealnie sprawdza się w tej roli. Donice drewniane po ówczesnym zaimpregnowaniu mogą przetrwać niskie temperatury, promieniowanie UV czy częste opady śniegu i deszczu

Sklep z donicami ogrodowymi

Ponadto kupując w naszym sklepie donice ogrodowe nie musisz zawracać sobie głowy z konserwacją, gdyż każdy z produktów jest poddawany impregnacji ciśnieniowej — jest to nowoczesna technologia, która zwiększa znacznie wytrzymałość surowca przed wilgocią, mchem czy puchnięciem.

Jak zapewnić roślinom, które uprawiane są donicach ogrodowych odpowiednie dla wzrostu warunki? Jest to trudne pytanie, gdyż każdy z gatunków ma inne wymagania odnośnie gleby czy warunków atmosferycznych.

Kiedy wybraliśmy już odpowiednie rośliny, należy przygotować im odpowiednie podłoże, szczególnie jeśli będą uprawiane w donicach drewnianych. Na samym dnie pojemnika powinien znajdować się drenaż, który pozwoli odprowadzić nadmiar wody z donicy, przy czym pozwalają zabezpieczyć korzenie przed gniciem. W donice zapakować możecie zarówno drzewka rodzime jak i palmy np. palma kanaryjska idealnie sprawdzi się w w kwietniku.