Piękny ogród w kilku krokach

pomysł na piękny ogród

Pomysł na zastosowanie

Chcesz doprowadzić do porządku swój ogród po zimie? Dni stają się coraz dłuższe oraz cieplejsze, a Twój ogród przypomina raczej pogorzelisko? Nie wiesz od czego zacząć swoje prace porządkowe, tak aby w okresie letnim roślinność cieszyła Twoje oczy? Przeczytaj poniższy poradnik, w którym przedstawimy konieczne do wykonania prace w ogrodzie.

Wiosna to przypuszczalnie najlepszy okres w życiu każdego ogrodnika. Mimo iż w tym czasie jest najwięcej krzątaniny oraz pracy na działce, to jednak efekt końcowy może być niezwykle imponujący i zadowalający. Jednak jak sprawić, żeby ogród rzeczywiście olśniewająco się prezentował? Czytając nasz artykuł dowiesz się wszystkiego!

Wiadomo, że piękny zielony trawnik to podstawa zadbanego ogrodu przydomowego, dlatego też mamy dla ciebie kilka porad jak go odświeżyć i sprawić, aby był dobrze utrzymany przez cały letni okres. Dodatkowo warto w ogrodzie dodać jeden element egzotyczny np. palmy mrozoodporne które idealnie sprawdzą się przez cały rok. Należy jednak pamiętać że mrozoodporne nie oznacz odporne na wszelki mróz, palmy jak i wszystkie rośliny mają progi odporności.

W pierwszym etapie prac porządkowych na działce należy pozbyć się wszystkich zalegających na podłożu, pozostałości po zimie. Najprościej mówiąc chodzi tutaj o oczyszczenie całego terenu ogrodu z zeszłorocznych liści. Do tego etapu na pewno będą nam potrzebne podstawowe narzędzia ogrodnicze, czyli miotła oraz grabie — najlepiej będzie zakupić grabie uniwersalne, które nadają się zarówno do grabienia liści jak również usuwania obumarłej po zimie trawy.

Jeżeli nasz ogród jest naprawdę duży i ma sporą powierzchnię zagospodarowana pod trawnik, to aby ułatwić sobie pracę możemy zakupić wertykulator — porządny wertykulator możemy nabyć już nawet za 300 zł, a jego wartość na pewno zwróci się w szybkim czasie użytkowania sprzętu.