Keramzyt w ogrodnictwie

keramzyt wysypany wśród roślin

Pomysł na zastosowanie

Zatem jak powstaje ten wspaniały materiał? Keramzyt wytwarzany jest z gliny ilastej, którą wypala się w specjalnych w piecach, o temperaturze w granicach 1150°C, dzięki temu produkt jest niezwykle trwały i można go wielokrotnie używać w ogrodzie. — Dobrze napowietrzona gleba, ułatwia oddychanie roślinom.

Kiedy mamy przygotowany drenaż i ziemię do kwiatów, możemy zabrać się za sadzenie roślin w donicach drewnianych. Po pierwsze kwiaty nie mogą być sadzone zbyt blisko siebie, ponieważ kiedy urosną będą potrzebowały trochę więcej miejsca. Następnie musimy umieścić roślinę w donicy balkonowej i przysypać ją ziemią — korzenie rośliny powinny być całkowicie przykryte glebą.

Jeżeli zakupiliśmy rośliny pnące, warto zaopatrzyć się w donice balkonowe podwieszane, wtedy spokojnie możemy ozdobić balustradę, a opadające gałęzie stworzą niesamowity efekt wizualny.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł był dla Państwa pomocny, a donice drewniane ozdobie wasze balkony. Do wyłożenia pod donicę najlepiej sprawdzą się geomembrany. To nieprzepuszczalne materiały dzięki którym woda i inne substancje nie przedostaną się na parkiet czy inne podłoże. Dodatkowo geomembrany są materiałem z trwałością na kilkakdziesiąt lat.