Jakie rośliny wybrać, aby przetrwały cały sezon?

pelargonie na tarasie

Rośliny na duże nasłonecznienie

A więc, jeżeli Twój balkon jest wystawiony na zbyt duże nasłonecznienie warto zakupić rośliny, które podołają ty warunkom, mogą to być pelargonie, petunie czy bidensy. Gdy warunki słoneczne są nieco lżejsze, do powyższej kompozycji możemy dodać bratki oraz aksamitki.

Zastanawiasz się więc jakie rośliny posadzić w zacienionym miejscu? Niecierpek będzie idealnym kwiatem do obsadzenia donic balkonowych, które nie mają dużego dostępu do słońca.

Jeżeli nie chcemy co roku sadzić nowych roślin w donicach balkonowych, spokojnie możemy postawić na krzewy wieloroczne. Do obsadzenia balkonu najlepiej będą nadawały się iglaki bądź krzewy liściaste zimozielone. — Wybierając rośliny wieloletnie, należy sprawdzić czy są one mrozoodporne.

W donicach balkonowych najlepiej sadzić rośliny, które będą miały powolne tempo wzrostu, bądź po prostu nie osiągają wielkich rozmiarów, co na małej przestrzeni balkonu, mogłoby być uciążliwe. — Niektóre z roślin można przycinać, korygując przy tym ich tempo wzrostu oraz kształt.

Zamiast sadzić co roku nowe rośliny, zdecydowałeś się na uprawę całoroczną? Pamiętaj, że takie krzewy czy kwiaty, należy właściwie zabezpieczyć przed okresem zimowym, aby nie przemarzły.

Jak więc zabezpieczyć roślinność balkonową przed mrozem czy silnym wiatrem? Jednym ze sposobów jest ocieplenie donic, aby korzenie nie przemarzały. Można corocznie obkładać donice balkonowe materiałem izolacyjnym od zewnętrznej strony, jednak istnieje dużo lepsze rozwiązanie. A mianowicie, wystarczy ocieplić donicę balkonową od środka — Oczywiście można już zakupić w pełni ocieplony produkt. W sprzątaniu a raczej porządkowaniu terenu a więc uprzątnięciu i wywiezieniu gruzu i zieleni pomoże firma Maxicar specjalizująca się w wynajmie kontenerów i wywozie gruzu z Bydgoszczy i okolic..

Zobacz również: Jak odpowiednio posadzić roślin na balkonie