Jaka donica będzie najlepszym wyborem dla twojego ogrodu?

Jaką donicę do ogrodu wybrać?

Donice ogrodowe

Pamiętaj, że zanim dokonasz zakupu donicy ogrodowej, zaplanuj najpierw jak ma wyglądać na etapie końcowym Twój balkon czy taras. W pierwszej kolejności należy na spokojnie rozmieścić wszystkie elementy ozdobne ogrodu oraz rośliny jakie mają się w nim znaleźć — jest to ważne ze względów praktycznych oraz estetycznych.

Dlaczego tak ważne jest planowanie, a dopiero później zakup? Po pierwsze musimy tak wszystko ułożyć, aby dało się normalnie funkcjonować, gdyż może się okazać, że nie mamy wystarczająco dużo miejsca. Po drugie donice ogrodowe powinno się dobierać nie tylko do stylistyki ogrodu, ale co najważniejsze do rodzaju roślin.

Donice drewnianą należy wybrać tak, aby posadzona w niej roślina miała dostatecznie dużo przestrzeni na korzenie — nie wszyscy wiedzą, że korzenie rozrastają się wraz ze wzrostem rośliny.

Następnie na samym dnie donicy powinno się zrobić drenaż, jednak jeśli zdecydują się Państwo na ocieplenie wnętrza produktu, należy pamiętać, że warstwa styropianu musi wynosić przynajmniej 2 cm grubości — w naszym sklepie można zakupić również donice z plastikowym wkładem, które ułatwiają podlewanie oraz wymianę w ziemi.

Wybór dużej donicy nie zawsze się sprawdza, gdyż zajmuje ona dużo miejsca, które w Twoim przypadku może okazać się niezbędne, a po drugie trzeba będzie nasypać duża ilość ziemi. Jeżeli zamierzasz jednak wnosić swoją roślinę na zimę do wnętrza domu, najlepiej będzie wybrać tą o najmniejszej średnicy — ułatwi to przenoszenie oraz przechowywanie w domowych warunkach.

Donica kaskada

Aby nadać troszkę finezji w Twoim ogrodzie, można ustawić kilka donic o różnych wymiarach koło siebie, taki zabieg efektownie wygląda, a po za tym można w szybszy sposób przestawić rośliny z miejsca na miejsce. — Sadzenie roślin w kilku donicach umożliwia uprawę różnych odmian, z których każda potrzebuje inne warunki glebowe.

Możemy zaproponować Państwu wiele wzorów i kształtów donic ogrodowych, ale chyba jedną z najpopularniejszych jest kwadratowa o wymiarach 40x40x30. Choć z naszego doświadczenia wiemy, że na małych przestrzeniach równie dobrze sprawdzą się donice trójkątne, czyli narożne, to oczywiście do klientów należy ostateczna decyzja.

Nie jesteś posiadaczem ogrodu, ale chciałbyś stworzyć przyjemną strefę na swoim balkonie? To bardzo dobry pomysł, dlatego proponujemy Państwu donice balkonowe. Jak wybrać taką donicę? Po pierwsze należy zwrócić uwagę z jakiego materiału została wykonane i czy zostało to zrobione solidnie. Donice przeznaczone na balkon powinny być trwałe i bezpieczne, aby nie wyrządziły krzywdy przechodniom, dlatego powinny być skręcone za pomocą wkrętów do drewna — koniecznie wystrzegaj się donic zbitych gwoździami, gdyż mogą nie przetrwać w nieodpowiednich warunkach.

Przykładem takiej donicy jest donica kaskada która dzięki poziomom umożliwia warstwowe wysiewanie różnych roślin.

Drewniane donice polecane na balkon

Wybierając na balkon donice drewniane, należy się upewnić czy są odpowiednio zaimpregnowane, jeżeli nie, to dobrze by było wykonać to we własnym zakresie. Dodatkowo donice na taras czy balkon powinny być zabezpieczone od środka, aby woda lub ziemia nie przesiąkała na zewnątrz.

Mamy nadzieje, że ten wpis choć w kilku procentach pomógł Tobie w wyborze odpowiednich donic ogrodowych. Jeżeli tak się nie stało możesz skorzystać z pomocy naszego personelu.