Pielęgnacja ogrodów z liści

sprzątanie ogrodu z liści

Co roku męczy cię zbieranie liści na ogrodzie? Sprawdź jakie są na to skuteczne sposoby!

Wynajem kontenerów

Pierwszy i zarazem najszybszy i najprostszy to wynajem konntenerów do wywozu. Duże pojemności, łatwość składowania z pewnością uproszczą nasze porządki.

W ciągu roku bywają takie pory, kiedy na ogrodzie trzeba się naprawdę przyłożyć do pracy, tym bardziej jeżeli na działce mamy wiele drzew i krzewów liściastych. Więc jak szybko i skutecznie poradzić sobie z tym problemem? Odpowiedź jest tylko jedna, weźmy się natychmiast do pracy!

Chwyćmy szybko za miotły, grabie, szczotki czy dmuchawy. Najwyższy czas, aby dokładnie oczyścić taras, trawnik bądź ścieżkę z zalegających liści. Zgniłe liście nie wpływają dobrze na roślinność w ogrodzie, a pozostawione na ścieżce czy tarasie, uniemożliwią Ci bezpieczne poruszanie się lub ciężkie do usunięcia poplamienie nawierzchni.

Tradycyjnym narzędziem do usuwania liści są grabie, najlepiej żeby to były grabie wachlarzowe, gdyż są najskuteczniejsze. Na nawierzchniach z kostek brukowych czy drewna, liści pozbędziemy się przy pomocy miotły bądź szczotki — jak widać do usuwania liści nie są potrzebne specjalistyczne i drogie urządzenia, zawsze możemy wykorzystać to co mamy pod ręką.

Co zrobić, gdy nawierzchnia ogrodu jest obszerna?

Kiedy jesteś właścicielem pokaźnego ogrodu, warto w niego zainwestować i pomyśleć o profesjonalnym sprzęcie. Posiadasz stosy zalegających liście na działce? Dmuchawa elektryczna lub spalinowa, wykona za ciebie całe zadanie. Przy pomocy tego urządzenia możemy zgarnąć wszystkie liście w jedno miejsce, gdzie zostaną wessane do kontenera lub worka biodegradowalnego.

Podczas porządków w ogrodzie warto pamiętać, aby zajrzeć w rynny i rury spustowe, gdyż mogą zalegać w nich drobne gałązki oraz liście, które mogą zablokować spływanie wody podczas deszczu — jest to bardzo ważna czynność, która powinna być powtarzana kilka razy w roku, jednak wielu z nas wciąż o tym zapomina. Pełna oferta na wynajem kontenerów dostępna bezpośrednio na stronie z usługą.